Lubin Berlin Lipsk

Terapia obrzęku lipidowego

Czym jest obrzęk lipidowy?

Obrzęk lipidowy jest zaburzeniem dystrybucji tłuszczu w obrębie nóg i ramion z wyraźną dysproporcją między kończynami o większej objętości, a (zwykle szczupłą) resztą ciała. Występuje on prawie wyłącznie u kobiet i jest najwyraźniej zależny od zmian hormonalnych, zwłaszcza estrogenów. Opisuje się również predyspozycje genetyczne, ale przyczyny obrzęku lipidowego nie są jeszcze w pełni poznane.

Jest to nie tylko problem estetyczny, ale także przewlekła i postępująca choroba z charakterystycznie nieprzyjemnym bólem uciskowym w tkance tłuszczowej, skłonnością do siniaków i obrzęków.

Obrzęk lipidowy jest wyczerpujący zarówno fizycznie, jak i psychicznie i może prowadzić do wielu wtórnych chorób lub powikłań, w szczególności obrzęku limfatycznego, ograniczonej ruchomości, koślawości kolan, artrozy stawów kolanowych, bólu pleców, maceracji skóry, infekcji skóry, depresji lub zaburzeń odżywiania.

Nieproporcjonalnie grube, “kolumnowe” nogi i obszerne ramiona, które nie znikają w wyniku uprawiania sportu i diety, często wywołują u kobiet dotkniętych tym problemem poczucie wstydu, co może niezwykle ograniczyć ich jakość życia. Ze względu na zahamowania unikają one basenów, nie mogą nosić kozaków lub butów narciarskich lub wolą wybierać wydłużoną odzież.

Kobiety cierpiące na obrzęk lipidowy cierpią każdego dnia! Przewlekły ból fizyczny (bóle spontaniczne, uciskowe, wynikające z dotyku, bóle przypominające zakwasy mięśni) oraz przewlekły stres psychologiczny mają wpływ na wszystkie dziedziny życia i determinują życie każdej kobiety cierpiącej z powodu obrzęku lipidowego.

Obrzęk lipidowy często diagnozowany jest zbyt późno, gdy kobiety cierpią już od lat.

Lekarze często mówią o nadwadze lub otyłości, co jest błędne.

Na czym polega terapia obrzęku lipidowego?

W przypadku zachowawczej terapii obrzęku lipidowego w celu zmniejszenia bólu i obrzęku stosuje się na stałe i regularnie rajstopy płaskodziane na wymiar (custom made flat knit compression) oraz ręczny drenaż limfatyczny.

W leczeniu chirurgicznym wykonuje się liposukcję w celu redukcji patologicznej podskórnej tkanki tłuszczowej w obrębie nóg i ramion.

Najważniejszym celem podczas liposukcji obrzęku lipidowego przeprowadzanej przez lek. med. Agnieszkę Czarnecką jest dążenie do zachowania naczyń limfatycznych i przepływu samej limfy.

Lek. med. Agnieszka Czarnecka jest specjalistą w terapii obrzęku lipidowego w drodze liposukcji oszczędzającej naczynia limfatyczne. Przeprowadza zabiegi w formie liposukcji wspieranej z użyciem strumienia wody.

Aby przyspieszyć proces gojenia i zmniejszyć obrzęk po liposukcji obrzęku lipidowego lek. med. Agnieszka Czarnecka stosuje swoją unikalną koncepcję terapii: fizykalną terapię naczyniową BEMER® w połączeniu z aparatem do presoterapii – masażu uciskowego.

Skontaktuj się z nami, służymy poradą!

UMÓW WIZYTĘ